Svatební hry a zábava.

Svatební tipy a doporučení, který Váš svatební den mohou povýšit na ojedinělý zážitek... Možná právě Vy právě organizuje svou svatbu a přemýšlíte jak být originální, jedineční, prostě nejlepší.

Svatební hry se mohou stát důležitým bodem svatebního programu, zvláště pak na svatební slavnosti, která následuje bezprostředně po obřadu. Svatební hry totiž obstarají to nejdůležitější, co je na slavnosti potřeba, zábavu. A kromě toho jsou příležitostí, aby se hosté navzájem lépe mohli poznat. Nabízíme Vám několik tipů na zábavu, která hosty sblíží a zároveň i pobaví.

Doporučujeme před každou hrou hráče motivovat nějakou cenou. Vítězka může získat sólový tanec se ženichem, vítěz s nevěstou nebo můžete motivovat jídlem, pitím nebo jinými cenami.

DRAŽBA STARÝCH VĚCÍ

Nevěsta se ženichem doma vyhledají staré nepoužívané věci, např. dupačky, které nosili, když byli malí, hrnek s utrženým uchem, dětská milostná psaníčka, která dostávali na škole, žákovskou knížku, starý parfém, apod. Moderátor nebo svědek pak tradičním způsobem draží tyto „vzácné kousky“ s počáteční vyvolávací cenou, která může začínat např. na symbolické koruně. Výtěžek z této hry pak obdrží ženich s nevěstou. 

PYTLE 

U této hry je potřeba trochu přípravy. Musí se nakoupit několik pevnějších pytlů a sehnat několik zajímavostí, jako například staré oblečení, paruky, bryndáky, čepice, atd., tak, aby na každého hosta byla alespoň jedna věc. Potom se tyto věci rovnoměrně rozdělí do pytlů a všichni se shromáždí na parketu. Jakmile se spustí hudba, tak pytle musí mezi přítomnými kolovat. Mohou se házet, posílat po zemi, apod. Když však hudba přestane hrát, musí ten, kdo má pytel v ruce, zalovit a vytáhnout si nějakou věc. Samozřejmě se nesmí dívat a nesmí se v pytli přehrabovat. To co si vytáhl, na sebe musí obléknout. 

TANEC S VAŘEČKOU 

Při tanci se vytvoří kruh, tak aby vedle sebe nestáli lidé stejného pohlaví. Muzika při tom hraje. Vezme se vařečka, samozřejmě dřevěná. V kruhu si ji jeden dá mezi nohy, a bez pomoci rukou ji předá svému partnerovi ve směru hodinových ručiček. A tak to postupuje dál, až se všichni vystřídají. 

TANEC S BALÓNKY 

Než začne muzika hrát, dáma přiváže partnerovi ke kotníku - na pravou nebo levou nohu, nafouknutý balónek. Šňůrka by neměla být moc dlouhá… Jak začne muzika hrát, pouze dámy probíjejí jiným pánům balónky svými podpatky. Kterému páru praskne balónek jde z kola ven. Mezi tím muzikanti mění rytmy ….Vyhrává ten pár, kterému nakonec zůstane balónek…. 

POZNEJ SVOU NEVĚSTU

Toto je úkol pro ženicha - poznat nevěstu podle kotníčku, lýtka, obličeje, ušního lalůčku atd. Ženich je odveden stranou a zavážou se mu oči. Potom se vybere skupina žen (včetně nevěsty) i mužů (ti si například navléknou dámské punčochy), všichni se posadí na židle a ženich může hledat.
Svého ženicha samozřejmě může hledat obdobným způsobem i nevěsta. 
 
KRADENÁ POLKA

Taneční páry tančí v rytmu polky. Při přerušení hudby se muži zastaví a snaží se ukrást partnerku jinému tanečníkovi. Tempo se postupně zrychluje. 

SUNDÁVÁNÍ PODVAZKU

Nevěsta se posadí na židli a ženichovi se svážou ruce. Bez pomocí rukou musí ženich nevěstě sundat podvazek. Po úspěšném dokončení úkolu ho odhodí za sebe a kdo z přítomných mužů jej chytí, do roka se ožení.  

BALÓNKY S TAJEMSTVÍM

Touto hrou si novomanželé mohou otestovat, jak dobře je jejich hosté znají. Vytvoří se dva rovnocenné týmy. Soutěžící jsou nejbližší přátelé a kolegové novomanželů. Jeden hráč z každého týmu vyběhne tam, kde jsou nachystané nafouknuté balónky. Hráč musí balónek prasknout a vytáhnout papírek s otázkou, který je schovaný uvnitř balónku. Na otázku týkající se novomanželů musí správně odpovědět, odpovědi se zapíšou a soutěžící běží zpátky ke svému týmu a běží další hráč. Tým, který odpověděl na všechny otázky jako první a správně, vyhrává.  

ŽIDLOVÝ TANEC

Doprostřed parketu se dají židle. Musí jich být o jednu méně než je tanečníků. V párech se tančí kolem židlí, když přestane hudba hrát, musí si dámy sednout na židli. Ta, která zbyla vypadává společně se svým partnerem. Po každém kole se ubere jedna židle a tančí se dál. Je dobré střídat rytmy hudby. Nakonec zůstanou na parketu páry dva a vyhrává pár, který si sedne jako poslední.  

PŘEDÁVÁNÍ JABLKA

Rodiny vytvoří dvě soutěžní družstva a to tak, aby byli střídavě vždy muž a žena. Je možné vytvořit klání mezi rodinami nebo rodiny v zájmu lepšího poznání promíchat. Na vhodné místo se připraví potřebný počet židlí ve dvou řadách a všichni se usadí. První z každé řady si připraví do klína jablko. Na povel se nakloněním těla snaží přesunout jablko vedlejšímu sousedovi nebo sousedce. Pokud jablko spadne, začíná se od prvního. Vítězí řada, která dostane jablko první na konec řady.

SPORTKA

Ještě jedna inspirace. Svědek nebo svědkyně připraví větší počet tiketů sportky. Tikety se rozdají mezi svatebčany a každý z nich vyplní jeden nebo více sloupců náhodnými čísly. Do připravené taštičky pak vhodí 20 Kč za jeden sloupec. Pokud to možnosti dovolují je možné ještě ten večer tikety podat a předat novomanželům. Ono jeden nikdy neví. Co kdyby....

SLIB JE SLIB

Připravte pro každého hosta jednu prázdnou pohlednici. Hosté pohledy vyplní tak, aby v příjemci byla adresa novomanželů. Kromě toho musí být na pohlednici napsáno něco ve smyslu: „Ahoj, neznámý adresáte, pošli prosím tento pohled na určenou adresu! Uděláš tím novomanželům velkou radost. S pozdravem a vděčností, Tvůj svatební host.“

Kromě tohoto vzkazu na kartičce musí být ještě jedna důležitá věc. Každý host si rozmyslí, co by mohl pro novomanžele udělat. Např. pozvat na večeři, umýt auto, vysadit květiny na zahradě nebo rozzářit balkon květinovou výzdobou apod. To, pro co se rozhodne, zaznamená na kartičku vedle jeho jména.

Když jsou všichni se svými pohledy hotovi, sejdou se na louce pod širým nebem. Každý dostane jeden balónek naplněný heliem a šňůrku, ne kterou připevní svůj pohled. Všichni najednou vypustí svá přání…Jistě Vás potěší efekt, který tato podívaná přinese, zvláště pokud se zúčastní všichni hosté.

Po vypuštění pohlednic je třeba pouze čekat, jestli se novomanželé neozvou a nebudou po Vás chtít, abyste jim nějakým způsobem posloužili. To pak znamená, že se jim pohlednice vrátila a s ní se Vám vrátila Vaše povinnost.

Přejeme příjemnou zábavu.

Svatební hry a zábava. - 35462 -

Komentáře k Svatební hry a zábava.

1
17.3.2013 18:32
Monika

SPORTKA

Ještě jedna inspirace. Svědek nebo svědkyně připraví větší počet tiketů sportky. Tikety se rozdají mezi svatebčany a každý z nich vyplní jeden nebo více sloupců náhodnými čísly. Do připravené taštičky pak vhodí 20 Kč za jeden sloupec. Pokud to možnosti dovolují je možné ještě ten večer tikety podat a předat novomanželům. Ono jeden nikdy neví. Co kdyby....

Vložit komentář

Jméno a příjmení
E-mail ( E-mail není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku )
Opište kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie, používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souboru cookie.   Další informace